Sizi Arayalım

Arama Motoru Optimizasyonu SEO

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO Nedir? Günümüzde hemen hemen her web site sahibi ya da sahibi olmak isteyen herkesin bildiği ya da duyduğu bir kavram olan SEO nedir? İngilizce’de “Search Engine Optimization” teriminin kısaltması olan SEO web sitenizin hedeflediğiniz anahtar kelimelerde arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmaların bütünüdür.

Herkes SEO Yapabilir mi?

SEO çok ciddi bir iştir. Özenle, sabırla, bilgi ve uygulama tecrübesiyle yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde Arama Motoru Optimizasyonu için harcadığınız paralar boşa gidebilir hatta boşa gideceği gibi bir de siteniz Google tarafından Sandbox’a yani cezalı duruma düşerek telafisi olmayan şekilde Google arama motorundan silinebilir.

O yüzden bu konuda size referans gösterebilecek, bilgisine ve tecrübesine inanığınız kişi yada web ajanslarıyla SEO çalışmalarınız yürütmeniz gerekmektedir.

Neden SEO ?

Neden SEO yaptırmalısınız ya da neden web siteniz SEO ya yani arama motoru optimizasyonuna ihtiyaç duyar. Çünkü sizin gibi kendi web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını isteyen birçok web site sahibi ve şirket SEO alanında ciddi çalışmalar ve yatırımlar yapmaktadır. Sizin de arama motorlarından hedef kitlenize organik sonuçlarda ulaşabilmeniz için SEO çalışmalarına yatırım yapmanız gerekmektedir.

Bölgesel SEO Nedir?

Bölgesel seo kavramı jenerik anahtar kelimelerin yanına kendi hizmet verdiğiniz bölgeleri ekleyerek yapılmaktadır. İstanbul’da  web tasarım hizmeti veren bir firma web tasarım kelimesinde başta çıkmak için çok ciddi seo çalışması yapması gerekli ve ciddi seo maliyetleri harcamalıdır. Ancak Bölgesel SEO çalışması yaparak web tasarım kelimesi için değil de İstanbul web tasarım kelimesi için Arama motoru optimizasyonu yapması durumunda SEO maliyetleri azalacak ve kısa sürede daha etkili sonuçlar alabilecektir.

Neden Bölgesel SEO?

Bölgesel SEO küçük ve orta ölçekli işletmeler için ya da 1 veya 1 kaç şehirde hizmet veren firmalar için uygulanması tavsiye edilen daha düşük maliyetli arama motoru optimizasyonu yöntemi olduğu için tavsiye edilmektedir.

Sepetim

Sepetim

Resim Ürün Adı Adet Birim Fiyatı
$("img.lazy").show().lazyload();