Sizi Arayalım

Blog

// Web Tasarım & Yazılım

Bölgesel Seo

Bölgesel Seo

Bölgesel Seo Nedir ?

Credit: / Tercih Yazılım
Bölgesel Seo
Written by: Published by: Copyright holder: on
Bölgesel Seo yada local seo arama sonuçlarında konumunuzla hizmetiniz yada ürününüzü arama motorlarında potansiyel müşterilerinizin arama yaptığında arama motoru sayfa sonuçlarında web sitenizin üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmadır.Bölgesel seo, belirli bir il sınırları içerisinde yada belirli bir bölgede hizmet veren firmalar için en etkili ve en hesaplı pazarlama yöntemlerinden birisidir. Firmaların kesinlikle pazarlama faaliyetlerine eklemeleri gereken bir uygulamadır.

SEO Nedir?

SEO , İngilizce’den dilimize gelen ve web site sahipleri için çok ama çok önemli olan bir terimdir. Seo’nun açılımı İngilizce Search Engine Optimization yani “Arama Motoru Optimizasyonu” dur. Nedir bu arama motoru optimizasyonu SEO. Web sitenizin arama motorları sayfa sonuçlarında (SERP) ilk sayfada ilk sıralarda çıkması için yapılan çalışmalardır. Site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Site içi seo site içerindeki seo çalışmalarını kapsar. Site dışı SEO ise adından anlaşıldığı gibi diğer siteler, sosyal medyalar daki sizin çevrim içi itibarınızın arttırılmasını kapsayan çalışmalardır. 2’ si de birlikte yapıldığı takdirde etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Bölgesel Seo Nedir?

Bölgesel Seo yada local seo arama sonuçlarında konumunuzla hizmetiniz yada ürününüzü arama motorlarında potansiyel müşterilerinizin arama yaptığında arama motoru sayfa sonuçlarında web sitenizin üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmadır.

bölgsel seo nedir?

Yukarıdaki resimde "Aydın web tasarım" diye Google'da arama yapıldığında çıkan sonuçlar listelenmektedir. Firmamız Aydın web tasarım kelimesinde 1. sırada gelmektedir. Bölgesel SEO sonuçlarında Tercih Yazılım kendi faaliyetlerinde 1. sıradadır.

Bölgesel Seonun Amacı?

Bölgesel seo, belirli bir il sınırları içerisinde  yada belirli bir bölgede hizmet veren firmalar için en etkili ve en hesaplı pazarlama yöntemlerinden birisidir. Firmaların kesinlikle pazarlama faaliyetlerine eklemeleri gereken bir uygulamadır.  Bölgesel Seoyu örnekle açıklayacak olursak İstanbul Etiler’de bir rent a car firması olsun ve firma sahibi de doğal olarak “Etiler rent a car” diye aratıldığında arama sonuçlarında ilk sıralarda kendi web sitelerinin çıkmasını istiyor. Bölgesel Seo yada lokal seo bu şekilde bölgesel olarak aratıldığında firmanızın çıkması için yapılan çalışmaların tümünü içermektedir.

Neden Bölgesel Seo?

Düşük Maliyetli Pazarlama Aracı

Bölgesel seo hedef müşteri kitlenize ulaşmanızı sağlar. Bölgesel seoyu kesinlikle pazarlama stratejilerinize dahil etmelisiniz. Uygun maliyetlerle faydalanabileceğiniz bir hizmet.  

Etkili Sonuçlar Alabilirsiniz

Bölgesel Seo ile hedef kitlenize ulaşın.  10.000 adet broşür dağıttınız ama beklediğiniz geri dönüşü alamadınız mı? Harcadığınız paraya ve emeğe değmediğini mi düşünüyorsunuz?  Şimdi size daha etkili ve uygun maliyetli bir yöntem olan bölgesel seoyu öneriyoruz. Etkili yapılan bölgesel Seo 2-3 ay içerinde sonuç vermeye başlamaktadır. Ve ilerleyen zamanlarda sıralamanız daha da yükselmektedir. Sizi arama motorlarında aratarak bulan müşterilerin sizin ürünlerinizi yada hizmetinizi satın alma ihtimalinin daha yüksek olduğunu unutmayalım.

Kalıcı Sonuçlar Alırsınız

1 Kere bölgesel seo yaptırarak arama motoru sayfa sonuçlarında sıralamnız yükselir. Ve bu sonuçlar kalıcı sonuçlardır. Tabi bundan sonra sıralamanızın gerilememsi ve 1. Sıraya çıkmak için gayret göstermeniz gerekmektedir.

Sonraki makalemizde basit bir şekilde adım adım bölgesel seo yani yerel seo yada diğer adıyla local seo nasıl yapılır bundan bahsedeğiz. 

Bölgesel Seo Hizmeti Almak İçin Başvur

Yorumlar
Sepetim

Sepetim

Resim Ürün Adı Adet Birim Fiyatı